BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

aukštos tvoros

Dirbu gyvenamajam rajone. Aplink daug mokyklų ir vaikų darželių. Mokyklos teritorijos ribas galima tik maždaug nuspėti, darželiai  aptverti tvoromis. Dviejų iš trijų netoliese esančių darželių tvoros tik šiek tiek žemesnės už suaugusį žmogų, vieno darželio tvoros aukštis nesiekia nei metro.


Turbūt pagrindinė darželio tvoros paskirtis yra apibrėžti darželio teritoriją. Vaikai žino, kur lauke galima vaikščioti, o kur ne, auklėtojoms lengviau ieškoti pasimetusių vaikų. Teritorijos žymėjimui visiškai pakanka žemos tvoros. Ir vaikams žymiai fainiau, vyriausieji vaikai jau galėdami padėti smarką ant tvoros viršaus, jaučiasi labai dideli, jaunesnieji laukia to amžiaus. Čia prisimenu, draugės pasakojimą, kaip ji žiemą prisilipino liežuvį prie apšalusios tvoros krašto, nes norėjo patikrinti, ar tikrai liežuvis prilimpa. Panašius bandymus atsimenu ir iš savo vaikystės. Mano darželio tvora buvo žema, nors tuo metu man ji tokia neatrodė.


Tai kam gi skirtos aukštos tvoros? Greičiausiai ji skirta ne darželio vaikams, bet paaugliams ir suaugusiesiems, kurie žemą tvorą gali lengvai perlipti. Liūdna, kad taip yra. Vaikai iš darželių su aukštomis tvoromis išeis taip ir neperaugę tvoros ir dar daug metų praeis, kol jie galės ant savo darželio tvoros viršaus padėti smakrą, nors tada tai jau jiems turbūt neberupės.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Anonymous:

    kuo didesnė tvora, tuo geriau, mažiau per ją lipa paaugliai, kurie darko darželių teritorijas. ir manau, kad darželio vaikams visai nėra reikalo dėti smakro ant tvoros, jie turi kur kas įdomesnių žaidimų. nemanau, kad vaikams svarbu peraugti tvorą. šiais laikais svarbiau išmokyti vaiką būti mandagiu ir savarankišku.

  2. Janas:

    na, kas norės perlipti, tai perlips bet kokią tvorą, ir aukšta neapsaugos, yapč jei tai “niekeno teritorija”. mes pas save namie pirkom iš http://www.tvora.eu/, tai ir gražiai atrodo, ir lygtais saugi.

Rašyti komentarą